Książkowe podróżniczki

Atrakcje dla młodzieży w Okunince

Okuninka to bardzo popularna miejscowość wśród młodzieży. Wiele osób przyjeżdża tutaj na wakacje. Jezioro Białe daje mnóstwo możliwości wypoczynku, a przede wszystkim sporo ciekawych atrakcji. Noclegi w Okunince są bardzo różnorodne – są tutaj pola namiotowe, domki letniskowe, pokoje do wynajęcia, hotele i pensjonaty. Przedziały cenowe są szerokie, toteż każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ze względu na mnóstwo atrakcji, Okuninka to świetna baza noclegowa dla młodzieży.

Okuninka to mała wieś letniskowa znajdująca się nad brzegiem jeziora Białego. Zachęca swoim pięknem, czystą wodą oraz znakomitą plażą. To jednak nie wszystko. Młodzi ludzie chętnie spędzają czas na plaży, uwielbiają leżakować, opalać się i korzystać z dobroci pięknego słońca. Woda daje mnóstwo atrakcji w postaci sportów wodnych, na plaży znajdują się wypożyczalnie, gdzie można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i inny sprzęt. Młodzi często korzystają też z atrakcji w postaci przejażdżki na oponie czy bananie po gładkiej tafli wody.

Okolica daje możliwości do aktywnego spędzenia czasu na przykład na przejażdżce rowerowej czy podczas walki na polu bitwy w paintball. To znakomita gra grupowa, która dostarcza dużej porcji adrenaliny, a przecież młodym ludziom właśnie o to chodzi. Dzień spędzony aktywnie zazwyczaj kończy się aktywnym wieczorem – Okuninka zapewnia wiele miejsc, gdzie można potańczyć. Młodzież znajdzie tu wiele dyskotek, pubów, barów. Latem na plaży organizowane są koncerty i inne wydarzenia plenerowe, które przyciągają rzeszę młodych ludzi. Ogromną atrakcją są również karuzele i wesołe miasteczka. Mocna dawka adrenaliny jest zawsze dobra dla młodych ludzi.

Oczywiście ci, którzy chcą spędzić czas w ciszy i spokoju również znajdą swój azyl na przykład podczas spływu kajakowego Bugiem lub Włodawką. Bliskość natury daje możliwość wspaniałego odpoczynku. Podczas takiej kajakowej wyprawy można spotkać wiele gatunków ptaków takich jak, kaczki krzyżówki, perkozy, czaple siwe, łabędzie, błotniki stawowe. Od strony południowej, jezioro otoczone jest lasem należącym do Sobiborskiego Parku Krajobrazowego, gdzie możemy wybrać się na długi spacer lub na wycieczkę z kijkami do nordic walking.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top