Książkowe podróżniczki

Ciekawe pomniki z Sandomierza

Sandomierz jest miejscowością pełną atrakcji. Tak wiele ciekawych rzeczy nie ma chyba nigdzie indziej. Mamy tu także masę ciekawych pomników, które warto zobaczyć, jeśli już spędzamy tu urlop.

Turyści mogą spotkać tutaj pomnik Jana Pawła II, który pochodzi z 2006 roku. Znajduje się on dziś w miejscu, w którym papież odprawiał mszę podczas swojej pielgrzymki do Polski w roku 1999. Pomnik jest naprawdę przepiękny i został świetnie wkomponowany w tutejsze otoczenie.

Drugi warty uwagi pomnik to ten pułkownika Skopenki, który był ogromnie ważną postacią podczas walk, jakie miały miejsce w roku 1944. Ocalił on Sandomierz przed zniszczeniem podczas wojny. Został również w tym mieście pochowany po swojej śmierci. Początkowo obiekt wraz ciałem pułkownika zlokalizowane były na miejscowym rynku, jednak po upadku komuny zdecydowano się na przeniesienie go na cmentarz, na którym znajdują się ciała radzieckich żołnierzy.

Jeszcze jednym obiektem, który tym razem nie jest pomnikiem, ale i tak jest ogromnie wart uwagi, jest latarnia Chocimska, która zlokalizowana jest w niedalekiej odległości od dworku Strużyńskich i jest najstarszą latarnią miejską w tej miejscowości. Jest ona również bardzo ładna. Jej konstrukcja może zaciekawić i prawdopodobnie większość z nas zaciekawi. Według niektórych źródeł pochodzi ona z roku 1680.

Atrakcyjnych miejsc w Sandomierzu jest bardzo wiele. Często zapominamy o tym, że takie obiekty jak pomniki mogą być atrakcją turystyczną. Szkoda nie zobaczyć takich obiektów na własne oczy, tym bardziej, jeśli już w Sandomierzu się znajdujemy i chcemy jak najlepiej poznać i zwiedzić miasto. Jeśli chcemy natomiast tutaj zarezerwować nocleg [info np. tu: meteor], to warto to zrobić z jakimś wyprzedzeniem, ponieważ chętnych na wypoczynek w Sandomierzu jest sporo. Szczególnym powodzeniem cieszą się noclegi w pensjonatach, które funkcjonują w starych, zabytkowych już dworkach. Baza jest naprawdę zróżnicowana. Noclegi to pensjonaty, ale także hotele i motele, więc naprawdę mamy w czym przebierać. Zawsze istnieje jednak ryzyko tego, że nie będzie wolnych miejsc w miejscu, w którym chcieliśmy się zatrzymać. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top