Książkowe podróżniczki

Dziwnówek – nadmorski nieoszlifowany klejnot

Morze Bałtyckie wraz z lokalnymi kurortami i malutkimi miejscowościami to jeden z najchętniej odwiedzanych regionów letnią porą. Podczas wakacji bardzo trudno jest tam wynająć interesujący nocleg i za niego nie przepłacić, często nawet kilkukrotnie. Nie ulega wątpliwości, że morze nie należy do najtańszych destynacji w kraju, ale każdego roku cieszy się wciąż niesłabnącym powodzeniem i uwielbieniem wśród letników zarówno z Polski, jak i zza granicy. Rewelacyjnie rozwinięta kwestia noclegowa (szukaj pod tym adresem:http://meteor-turystyka.pl/noclegi,dziwnowek,0.html), a także mnóstwo lokalnych atrakcji dla turystów i wreszcie bardzo smaczne miejscowe jedzenie przyciągają tutaj co roku tysiące gości.

Co jednak z tymi, którzy chcieliby nieco odpocząć od zgiełku wielkiego miasta, a jednocześnie nie chcą rezygnować z ciekawych zabytków i tłumnie odwiedzanych miejsc. Bez wątpienia warto wziąć pod uwagę Dziwnówek i jego okolicę. Ta niewielka wioska położona w powiecie kamieńskim to świetne rozwiązanie dla osób, które pragną znaleźć spokojne miejsce noclegowe, a jednocześnie mają w planach dość intensywne zwiedzanie i korzystanie z lokalnych atrakcji dla turystów. To właśnie tutaj Dziwnówek oferuje dla osób o mniej zasobnym portfelu, które nie muszą się obawiać, że nadwyrężą domowy budżet. Tę małą wioskę w sezonie odwiedza nawet kilka tysięcy turystów, co jest bez wątpienia fantastycznym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że na stałe miasto liczy zaledwie 400 mieszkańców.

Nad okoliczne morze przyjeżdża bardzo dużo osób, które cierpią na różne schorzenia oddechowe, krążeniowe i trawienne. Nie ma zatem wątpliwości, że lokalne powietrze przesycone jodem i olejkami eterycznymi z okolicznych lasów sosnowych ma wyjątkowo prozdrowotne właściwości. Ponadto Dziwnówek jest rewelacyjnym miejscem na letnie wakacje dla rodzin z dziećmi. Piękna, piaszczysta plaża i bardzo zadbana infrastruktura kąpieliskowa czynią to miejsce rajem dla maluszków i ich rodziców, którzy chcieliby pokazać swoim pociechom Morze Bałtyckie. Nieważne jaka jest pogoda, bez względu na porę roku, to rewelacyjne miejsce na wypoczynek z daleka od problemów dnia codziennego i ciągłej pogodni za lepszym jutrem. Odrobina relaksu i niczym niezmąconego spokoju to wręcz wizytówka tej maleńkiej i niepozornej wioski, która choć jeszcze nieodkryta przez masowego turystę, zachwyca letników każdego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top