Książkowe podróżniczki

Inowrocław – pełny naturalnych zasobów

Z Brennej, która zostało przez niedawno niedoznawana przenosimy się do Inowrocławia. To miasto pełne naturalnych zasobów. Zadaniem pierwszych osadników było ich odpowiednie wykorzystanie. Oczywiście, na początku wszystko było wykorzystywane gospodarczo. Później miasto zaczęło kształtować się jako uzdrowisko, w momencie gdy doceniono jego walory zdrowotne. Następnie pojawiły się uzdrowiska, restauracje, hotele dla turystów i rekonwalescentów z całej Polski. To właśnie uzdrowiska i sanatoria cieszą się tu największą popularnością, a same w sobie stanowią spory procent. Miejsca te mają w swoich wnętrzach wiele udogodnień dla pacjentów – SPA, baseny, masaże to obecnie standard. Pierwsza namiastka zabiegów zdrowotnych i relaksu pojawiła się już pod koniec XIX wieku – wtedy właśnie powstało miejsce do kąpieli solankowych. Była to oczywista konsekwencja powstania pierwszych kopalni.

Zwiększająca się popularność miasta pociągnęła za sobą powolne przekształcanie w uzdrowisko. W zachodniej części znajdują się praktycznie same inowrocławskie noclegi, uzdrowiska i sanatoria. Najczęściej leczy się tutaj choroby związane ze stawami, kośćmi i mięśniami. Często również przyjeżdżają rehabilitować się sportowcy po urazach. Po 2000 roku w Inowrocławiu powstały tężnie solankowe. To właśnie tutaj wydobywa się bardzo dobrą dla zdrowia solankę. Jest to drugi pod względem powierzchni taki obiekt w Polsce. Jednym z wielu atutów tutejszej tężni jest świetny punkt widokowy, z którego widać całe miasto. Z racji dużego prestiżu i popularności, miejsce to odwiedzały i odwiedzają sławy polskiej sceny muzycznej i kina. Powstała tu również aleja gwiazd. Na niej są posadzone osobiście przez każdego reprezentanta drzewka.

Miasto zwiększa swoje zasoby i infrastrukturę oraz podnosi poziom swoich usług w zakresie turystyki i leczenia. Uzdrowiska co roku oferują coraz to nowsze metody terapii w urazach i bólach. Przeznacza się dużo środków na rozwój lokalnej gospodarki turystycznej. W sumie trudno się dziwić, biznes ten przynosi Inowrocławowi najwięcej zysku. Dobrze są również wykorzystane zasoby naturalne – powstanie solanek i butelkowanie własnej wody.

Posted in Bez kategorii

One thought on “Inowrocław – pełny naturalnych zasobów

  1. Bardzo chętnie się tam wybiorę, tylko jak wygląda kwestia noclegów w Inowrocławiu? Trzeba dużo wcześniej rezerwować i jakie są mniej więcej ceny?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top