Książkowe podróżniczki

Kurort Bałtycki pełną parą – Łeba

Łeba to malowniczy kurort wypoczynkowy w województwie pomorskim. Położony jest na Wybrzeżu Słowińskim pomiędzy jeziorem Sarbsko i Łebsko. Przepływają tędy także rzeki Łeba i Chełmst. Wszystkie akweny wodne, łącznie z Morzem Bałtyckim dostarczają nam ogromnych możliwości aktywnego spędzenia czasu. Baza noclegowa zapewnia przy tym urlopowiczom wygodny wypoczynek wśród pięknego krajobrazu okolicy. Przeważają tutaj bujne zalesienia, których część należy do Słowińskiego Parku Narodowego. Dzięki takiemu otoczeniu przytulne kwatery pozwolą nam spędzić czas wakacji w spokojnej atmosferze, mimo, że kurort tętni życiem przez całą dobę.

Łeba to słynne na całym wybrzeżu atrakcje, których różnorodność pozwoli odbyć wakacje zgodnie z naszymi upodobaniami. Plaża jest zadbana, a szerokość 1 kilometra i długość ponad 5 kilometrów, pozwala na znalezienie odrobiny prywatności, nawet w środku sezonu. Ruchome wydmy to ciekawostka, która rzadko zdarza się na wybrzeżu Bałtyku. Brak roślinności w tym miejscu umożliwia swobodne przemieszczanie się piasku, spowodowane przez dominujące wiatry. Kąpiele w takim otoczeniu są prawdziwą przyjemnością. Plaża ma nam jednak do zaoferowania o wiele więcej. Znajdują się tu bowiem wypożyczalnie sprzętu wodnego, trampoliny i ślizgawki, a w porze obiadowej wystarczy przejść tylko kilka kroków, aby zaspokoić apetyt.

Łeba Park to miejsce, które warto odwiedzić. Tu możliwe jest spotkanie z prehistorycznymi zwierzakami. Triceratops, pterodaktyl czy brontozaur, z pewnością spodobają się naszym pociechom. By dodatkowo wzmocnić efekt zabawy, dobrze jest skorzystać z atrakcji w lokalnych lunaparkach. Nieopodal jednego z nich znajduje się port morski, z którego wypływają zarówno kutry rybackie, jak i jachty. Turyści mogą zdecydować się na rejs po otwartych wodach Bałtyku.Szaleństwa natomiast można poszukać podczas przejażdżki motorówką i skuterem wodnym, które osiągają zawrotne prędkości.

Okolica sprzyja także spacerom. Szlaki turystyczne podzielone są na kategorie dla pieszych, rowerzystów i przejażdżki konne. Wszystko odbywa się wśród ciekawych okazów fauny i flory.

Łeba to wymarzone miejsce na spędzenie wakacji, na zabawę i relaksujący wypoczynek. Możemy tu spędzić urlop w dogodnych warunkach, wśród świeżego powietrza o zwiększonej zawartości jodu i soli. Nie tylko dbamy więc o nasze zdrowie psychiczne, ale i fizyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top