Książkowe podróżniczki

Rewal kusi pięknymi plażami

Pomysł na spędzenie urlopu w sposób, jaki będzie dla nas najbardziej odpowiedni warto przedyskutować wraz z osobami, które będą uczestniczyły w tego rodzaju przedsięwzięciu. Baza noclegowa w miejscowości Rewal [np. Meteor] jest atrakcyjną opcją do rozważenia letniego wypoczynku. Cieszy się przy tym olbrzymią popularnością od bardzo wielu lat. Przyjeżdżają tutaj zarówno młodzi ludzie, jak też i rodziny z małymi dziećmi po to, aby w tej niezwykle sympatycznej okolicy spędzać urlop wakacyjny. Warto wiedzieć, że miejscowość ta stanowi najmniejszą gminą wiejską, położoną nad basenem Morza Bałtyckiego. Biorąc pod uwagę jej niezwykłe walory turystyczne, zdarza się, że trudno tu znaleźć miejsce na plaży, przy czym trzeba wiedzieć, iż kąpieliska są czyste. Niezwykle atrakcyjne są przy tym kąpiele w Morzu Bałtyckim. Tu można się doskonale zregenerować, opalając na czystym piasku.

Szczególnie zadowoleni z wakacji w tym miejscu będą pasjonaci podróży rowerem czy też miłośnicy pieszych wędrówek. Można tutaj zwiedzić szlaki turystyczne o różnym stopniu trudności. Warto przy tym przymierzyć Europejski Szlak Dalekobieżny, który przebiega przez całe wybrzeże Pomorza Zachodniego. Nie jest to być może łatwa trasa, natomiast każdy, kto ma jakąkolwiek zaprawę w tego typu sportach, będzie w stanie sobie poradzić z długością niespełna 12 km.

Koniecznie przyjeżdżając do miejscowości Rewal na urlop, trzeba odwiedzić latarnię morską w Niechorzu, z której rozlega się bajeczny widok na panoramę tej linii wybrzeża. Oczywiście, jak każda atrakcyjna miejscowość turystyczna, również i Rewal posiada przepiękną promenadę. Tutaj właśnie skupiają się najbardziej atrakcyjne restauracje. Warto tu również udać się na molo – jest to miejsce, które uwielbiają turyści. Przybywając tutaj wieszają kłódki ze swoimi inicjałami.

Wszyscy, którzy przyjadą tu na urlop będą mogli sięgnąć do puli licznych atrakcji. Czekają one również na najmłodszych. Warto tutaj obejrzeć Park Wieloryba, który sprawia najwięcej przyjemności młodym osobom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top