Książkowe podróżniczki

Wypad na narty? Tylko do Zieleńca!

Gdzie pojechać na narty? W jakim miejscu w Polsce na pewno spędzimy idealny zimowy urlop? W które regiony Polski wybrać się, jeśli chcemy beztrosko spędzić czas w doskonałych warunkach i na naturalnie naśnieżonych stokach? W ostatnich latach sezony zimowe nie są zbyt łaskawe dla turystów. Zmieniający się wciąż klimat powoduje, że naprawdę ciężko znaleźć odpowiednie warunki do bezpiecznego szaleństwa na stoku narciarskim. Zdecydowana większość tras, które nie są zlokalizowane w górach musi wobec tego korzystać ze sztucznego naśnieżenia. W wielu przypadkach jest to nie tylko kosztowne, ale i mniej efektowne niż naturalna pokrywa. Dlatego też, warto wybrać się w takie miejsce, w którym na pewno zastaniemy idealne, naturalne warunki atmosferyczne sprzyjające rozrywce na stokach.

Niewątpliwie jednym z takich miejsc jest Zieleniec. Ta dzielnica Dusznik-Zdroju, położonych w Kotlinie Kłodzkiej. Bez dwóch zdań idealne miejsce na zimowy wyjazd na narty. Jest to jeden z największych ośrodków narciarskich, idealnie przygotowanych i dostosowanych do potrzeb każdego. Tutejszy mikroklimat sprzyja wypoczynkowi w tych okolicach właśnie w zimie. Zieleniec posiada unikatowe w skali kraju warunki atmosferyczne. W tych okolicach zima trwa bardzo długo a naturalna pokrywa śnieżna zalega tutaj korzystniej niż w innych częściach kraju. W tym miejscu możemy oczekiwać także bardzo dużej ilości śniegu, wyłączając wyższe partie gór. Dlatego też nic dziwnego, że tak prężnie rozwija się zimowa turystyka.

Oczywiście najważniejszą atrakcją, jaką tutaj spotkamy są profesjonalnie stoki narciarskie, przygotowane z myślą zarówno o tych początkujących, jak i doświadczonych narciarzach. Warto zwrócić uwagę na to, że znajduje się tutaj nie tylko mnóstwo narciarskich tras, ale i specjalnie przygotowane miejsca dla miłośników snowboardu czy innych zimowych sportów. Do tego trzeba dodać bardzo atrakcyjne miejsca do spania (noclegi Zieleniec – baza). Miejscowość ta to miejsce, w którym baza noclegowa jest przygotowana naprawdę profesjonalnie i na najwyższym poziomie. Stąd też to miejsce cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród turystów szukających wypadu na narty w trakcie przerwy świątecznej czy też podczas ferii zimowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top