Książkowe podróżniczki

Wyprawa do Kątów Rybackich

Ukazuje się, że warte uwagi Kąty Rybackie to bez wątpienia miejscowość, która jest usytuowana na części zachodniej brzegu tak zwanego Zalewu Wiślanego (https://pl.wikipedia.org/wiki/Zalew_Wi%C5%9Blany). Położona jest na terenie wybrzeża morskiego. Co za tym idzie, to właśnie tutaj możemy znaleźć szerokie, a jednocześnie piaszczyste plaże. To właśnie na nich dość częstymi gośćmi są bardzo lubiane mewy oraz kormorany. Nie jest w tym nic dziwnego, bowiem to właśnie w Kątach Rybackich znajduje się przepiękny rezerwat przyrody tak zwanego kormorana czarnego. Ciekawostką jest, iż jest to największe siedlisko owych ptaków na terenie Europy.

Nie wszyscy lubią plażowanie, bądź po prostu w niektórych momentach chcą już od tego odpocząć. To właśnie w takiej sytuacji warto jest zdecydować się na przybliżenie sobie historii odwiedzonego przez nas regionu. Na pewno pomoże nam w tym Muzeum Zalewu Wiślanego. Umiejscowione jest ono piętnaście kilometrów od Krynicy Morskiej, czyli w interesujących nas Kątach. Na ekspozycji można więc oglądać dość autentyczne kutry, jak i również narzędzia, które to są wykorzystywane poprzez rybaków. Ma to już miejsce przez okres kilku dziesięcioleci. Warto więc na tych terenach zatrzymać się dłuższą chwilę. Skorzystajmy więc z kwater w Kątach Rybackich, które umożliwia nam baza noclegowa (www.meteor-turystyka.pl/noclegi,katy-rybackie,0.html). Musimy również zdawać sobie sprawę, że w celu bardzo ważnej ochrony poszczególnych kolonii kormoranów na terenie naszego kraju, ale i również Europy to właśnie w tym miejscu utworzono rezerwat przyrody o nazwie Kąty Rybackie. Podkreśla się, że to właśnie on powstał na przełomie 1957 roku. W dzisiejszych czasach zajmuje on powierzchnię stu dwóch hektarów. To właśnie w nim można również spotkać czaple siwe. Faktem jest, iż owe drzewa są niszczone poprzez odchody występujących tam kormoranów, ale jednocześnie są one systematycznie dosadzane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Scroll To Top